Likvidace Elektrozařízení s ukončenou životností

Likvidace Elektrozařízení s ukončenou životností

Vážení zákazníci,

po ukončení životnosti elektrického zařízení užívaného v domácnosti, jej prosím odevzdejte na k tomu určená sběrná místa.

Vyřazené elektrické zařízení bude k likvidaci přijato ZDARMA.

Přispějete tím ke správnému způsobu recyklace a obnově výrobku.

 

Zde přikládáme odkaz kde najdete Vám nejbližší sběrné místa vyřazeného elektroodpadu.

Zde odkaz na nejbližší sběrné místo ve Vašem okolí  

 

Pro naše obchodní partnery,
 
vzhledem ke skutečnosti, že dne 1. 1. 2021 vstoupil v účinnost nový a důležitý zákon č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností (dále jen „zákon o VUŽ“), dovolujeme si vás krátce informovat o povinnostech z něj vyplývajících.
Tento zákon nově upravuje veškeré povinnosti výrobců elektrozařízení k odpadnímu elektrozařízení s ukončenou živostností v České republice.
V části vztahující se k nakládání s odpadním elektrozařízením tento zákon plně nahradí dosavadní zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

 

Z tohoto zákona vyplývají dvě základní povinnosti:


1. Oddělené uvádění recyklačního příspěvku při prodeji výrobku a na prodejních dokladech.
2. Rozšíření povinnosti posledních prodejců při zajišťování zpětného odběru elektrozařízení.

 

Baterie jsou dle zákona VUŽ § 3 odst. 1a definovány a legislativně řešeny samostatně a výše uvedená povinnost se na ně nevztahuje.
Nevzniká tedy povinnost uvádět recyklační poplatky za baterie na fakturách či jiných výdajových dokladech.

Je-li vaše společnost posledním prodejcem elektrozařízení, vyplývá pro vás ze zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou živostností povinnost umístit viditelně a čitelně ve svém prodejním místě informaci o tom, kde lze odpadní elektrozařízení pocházející
z domácností odevzdat ke zpětnému odběru.

 

 

 

 

Zasílání novinek na e-mail
Chcete být pravidelně informováni o novinkách a zvýhodněných akcích?
Přihlašte se k odběru novinek
Zasílat
 

Vítáme Vás v internetovém obchodu www.elektro-trutnov.cz. Specializujeme se především na prodej elektroinstalačního materiálu. Zboží si lze také prohlédnout a zakoupit na naší kamenné prodejně v Trutnově. Nabízíme možnost platby kartou na prodejně i online platbu prostřednictvím platební brány GP Webpay. Mezi náš hlavní sortiment patři kabely, rozvaděče, vypinače a zásuvky, žárovky a zářivky, ventilátory, úložné a nosné systémy, svítidla, zemnící materiál, termostaty.

Pro stávající zákazníky také umožňujeme po Trutnově rozvoz zdarma.

 

pozorUvedené ceny již obsahují autorské a recyklační poplatky, zároveň ceny obsahují slevu za nákup přes internetový obchod Online.
V případě, že poptáváte produkt, který jste v naší nabídce nenalezli, napište na e-mail info@elektro-trutnov.cz nebo zavolejte k nám na prodejnu.

pozorPodle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online:  v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

©2009-2022 Elektro-Trutnov.cz - Všechna práva vyhrazena. Začátek stránky
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies